Chess Tournament Open E
(P-15, 9 rounds, played on 21.08.2010)
List of Players
1 | Moranda, Wojciech GM | POL | 2572 | UMKS Żak Kielce |
2 | Jaracz, Pawel GM | POL | 2541 | Jelenia Góra |
3 | Cyborowski, Lukasz GM | POL | 2529 | KU AZS UMCS Lublin |
4 | Sharapov, Evgeny GM | UKR | 2499 | |
5 | Koziak, Vitali IM | UKR | 2470 | SzKS Zelmer Rzeszów |
6 | Zezulkin, Jurij GM | POL | 2437 | KSz Odrodzenie Kożuchów |
7 | Orzech, Dominik m | POL | 2425 | KSz Odrodzenie Kożuchów |
8 | Brodowski, Piotr m | POL | 2421 | KSz Odrodzenie Kożuchów |
9 | Janaszak, Dawid FM | POL | 2318 | OTSz Ostrów Wielkopolski |
10 | Adamski, Jan IM | POL | 2287 | GKSz POLFA Grodzisk Mazowiecki |
11 | Piesik, Piotr k+ | POL | 2264 | UKS Hetman Częstochowa |
12 | Klekowski, Maciej k | POL | 2247 | UKS Hetman Koronny Trzebinia |
13 | Skawinski, Arkadiusz I++ | POL | 2233 | KS Entropia NZSPW Warszawa |
14 | Jagodziński, Piotr I+ | POL | 2189 | ŻKSz Żary |
15 | Kiełbratowski, Aleksander I+ | POL | 2122 | LKSz Caissa Lubsko |
16 | Pietocha, Pawel I++ | POL | 2113 | UKS MDK Radom |
17 | Nasuta, Grzegorz I++ | POL | 2102 | MUKS Stoczek 45 Białystok |
18 | Dowgird, Filip I++ | POL | 2096 | MUKS MDK Śródmieście Wrocław |
19 | Słabek, Grzegorz k | POL | 2065 | KKSz Kraków |
20 | Szmidt, Przemysław I++ | POL | 2033 | PKS Leśny Bydgoszcz |
21 | Spicak, Krzysztof k | POL | 2026 | UKS Jedwabnik Milanówek |
22 | Kaczmarek, Aleksander I | POL | 2012 | KMKSz Victoria Kielce |
23 | Krajewicz, Paweł I | POL | 2005 | MCK Aleksandrów Kujawski |
24 | Kreja, Pawel II | POL | 1958 | SzKS GENS Kołobrzeg |
25 | Kastelik, Adrian I | POL | 1942 | AKS Mikołów |
26 | Miechowicz, Witold I | POL | 1935 | Zielona Góra |
27 | Prażmowski, Bartosz II | POL | 1893 | UKS Hetman DWP Warszawa |
28 | Żochowski, Kacper I | POL | 1887 | MUKS Stoczek 45 Białystok |
29 | Somyk, Marcin II | POL | 1869 | MUKS MDK Fabryczna Wrocław |
30 | Sachryn, Krystian | POL | 1862 | MAGOK Świnoujście |
31 | Majdan, Damian II | POL | 1846 | ŻTMS Baszta Żnin |
32 | Grabowski, Jan II | POL | 1807 | KSz Odra Słubice |
33 | Kozioł, Kamil II | POL | 1753 | MKSz Rybnik |
34 | Mrozewicz, Ryszard | POL | 1669 | |
35 | Lizak, Jakub II | POL | 1660 | SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry |
36 | Kucza, Karol II | POL | 1657 | ŻKSz Żary |
37 | Zaporowski, Michał III | POL | 1638 | KSz Odra Słubice |
38 | Szymanowicz, Maksymilian II | POL | 1586 | KSz Hetman Ostrowiec Św. |
39 | Matzkowiak, Roman | GER | 0/1888 | Lasker Steglitz |
40 | Wiaterek, Jakub II | POL | 0/1800 | UKS Pałac Młodzieży Katowice |
41 | Parkhuta, Dzianis II | BLR | 0/1800 | Pinsk |
42 | Kreja, Krzysztof II | POL | 0/1800 | SzKS GENS Kołobrzeg |
43 | Mazur, Bartłomiej II | POL | 0/1800 | KSz HetMaN Szopienice Katowice |
44 | Łakomiak, Marcin III | POL | 0/1600 | |
45 | Popiolek, Henryk III | POL | 0/1600 | |
46 | Abratański, Wojciech IV | POL | 0/1400 | Hetman Myślibórz |
47 | Lubowski, Tomasz IV | POL | 0/1400 | |
48 | Maliszewski, Michał IV | POL | 0/1400 | |
49 | Grzeskowiak, Kamil IV | POL | 0/1400 | |
50 | Pilch, Michał V | POL | 0/1200 | KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice |
51 | Paliwoda, Borys V | POL | 0/1200 | Baszta Żnin |
52 | Maliszewski, Marcin | POL | 0/1000 |